مقایسه انواع پنجره ها

پنجره آهنی :
پنجره های آهنی از سالیان گذشته به دلیل استحکام  مورد استفاده قرار می گرفتند ، این پنجره ها دارای معایبی بودن نظیر عایق نبودن ، زنگ زدگی و یا خوردگی که این عوامل باعث شد دیگر این پنجره ها در ساختمان های جدید مورد استفاده قرار نگیرند .

پنجره آلومینیومی :
ساخت پنجره های آلومینیومی سبب شد که بسیاری از مشکلاتی که پنجره های آهنی داشتند برطرف شود ، این پنجره ها در مقایسه با پنجره های چوبی سبک تر و نازک تر بوده ، هم چنین این پنجره ها در مقایسه با پنجره های آهنی مقاوم تر بوده ، پنجره های آلومینیومی در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت بیشتری دارند .
پنجره های  آلومینیومی مشکلی که دارند عایق نیستند در نتیجه سبب اتلاف انرژی می شوند .

پنجره های چوبی :
اولین ماده ای که در ساخت درب و پنجره استفاده شد چوب بود ، این ماده در انتقال حرارت بسیار پایین عمل می کند ، بنابراین این پنجره ها سرما و گرما را انتقال نمی دهد .
از معایب پنجره های چوبی می توان به عامل گسترش آتش در آتش سوزی اشاره کرد ، در نتیجه در کل می توان بیان کرد که ضریب ایمنی پنجره های چوبی بسیار پایین است .
پنجره  Upvc
پنجره های Upvc دارای جنس مخصوصی از پروفیل هستند ، پروفیلی که در ساخت این پنجره ها استفاده می شود بسیار مقاوم و سخت است .
مهم ترین مزیتی که می توان برای پنجره های Upvc نام برد عایق بالای آنها اشاره کرد .
پنجره های Upvc در برابر گرد و غبار ، صوت ، سرما و گرما بسیار عایق هستند .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت ایمن حفاظ

درباره imenhefaz

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Parse error: syntax error, unexpected $end in /home1/imenhefa/public_html/wp-content/themes/rttheme18-1.8/footer.php on line 79